GÜÇLÜ STOK

Sondaj malzemelerinde en iyilerin tercihi!

RPM, maden arama ve sondaj endüstrisindeki ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlanmış karotlu sondaj ekipmanları sunmaktadır. Karotlu maden arama sondajı, yer altındaki jeolojik yapıyı analiz etmek ve değerli mineral kaynaklarını keşfetmek için kritik bir rol oynamaktadır. RPM’nin karotlu sondaj ekipmanları, güçlü ve dayanıklı yapılarıyla bilinir ve en zorlu maden arama koşullarında dahi üstün performans sağlar.

Ürün yelpazemiz, çeşitli karotlu sondaj işlemleri için uygun çözümler sunar.

Kronlar, matkaplar, kesici uçlar ve diğer aksesuarlar gibi çeşitli ekipmanlar, farklı maden türleri ve zemin koşulları için optimize edilmiştir. RPM’nin karotlu maden arama sondaj ekipmanları, yüksek kaliteli malzemelerden üretilir ve titiz kalite kontrol süreçlerinden geçer.

Biz, RPM olarak, müşterilerimize en iyi kalitede ekipmanları sunmak ve maden arama projelerinde başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için kararlıyız. Güvenilirlik, dayanıklılık ve performans konusundaki taahhüdümüzle, müşterilerimizin güvenini kazanmaya devam ediyoruz.

Karotiyer Grubu

Sondajda karot numune alıp yeryüzüne çıkarmaya yarayan genellikle standartize edilmiş veya özel dizaynlı çok çeşitli çap ve tipteki numune alıcılarıdır. Tek tüplü, çift tüplü, wireline, üç tüplü (denison), rijit veya hareketli iç tüplü vb. tipleri vardır.

- AQWL Komple Karotiyerler
- BQWL Komple Karotiyerler
- NQWL Komple Karotiyerler
- HQWL Komple Karotiyerler
- PQWL Komple Karotiyerler

Eksiksiz tüm çaplarda, ölçülerde ve her ebatta QWLU (Underground) karotiyer ve iç tüp başlıklarımız mevcuttur.

WIRE-LINE Grubu ve TSM Yedek ParçalarI

Dünya çapında genel olarak avantajlarından dolayı derin sondaj kuyularında Wire Line sondaj ekipmanları, karotiyer ve overshot kullanır. Rpm Sondaj, üretiminde kullandığı yüksek kalitede hammadde ile müşterilerine cazip fiyat avantajı, kaliteli ürün ve hızlı servis sağlamaktadır. Tüm ölçülerdeki karotiyer grupları ve iç tüp başlıklarının bütün yedek parçaları stoklarımızda eksiksiz bir şekilde yer almaktadır.

ZIRH, ZIRH ALTI, Portkron

Vidye portkronlar matkap ile karotiyer arasına yerleştirilir ve kuyu çapını taramak için kullanılır. Portkron aşınma sonucunda dış çapı yeni bir matkap dış çapından aşağı düştüğünde değiştirilmelidir. Böylece çapı düşen kuyuda matkabın sıkışması önlenmiş olur. Portkronlar aynı zamanda karotiyerin merkezlenmesini sağlar. Her çap ve tipteki karotiyer için portkron mevcuttur.

VİDYE ÇARIK

Vidye Matkap ve Çarıklar, tüm çaplara uygun olarak tungsten carbide elmaslarla üretilen matkaplardır . Genelde yumuşak zeminler ve kısa metrajlar için tercih edilir. Ayrıca karot almadan daha hızlı bir şekilde ilerlemek için kullanılan kapalı matkaplarda bulunmaktadır.

Karot alır PDC Matkaplar

Pdc matkaplar ısı, basınç ve aşınmaya karşı dayanıklı, yumuşak,orta ve sert formasyonlarda ilerleme hızını arttırmak için kullanılır. Özellikle sert formasyonlarda delici uçlarda aşırı vibrasyon sonucunda oluşan darbeler dolayısıyla kırılmalar meydana gelmektedir. PDC matkaplar, sert formasyonlar,yüksek basınçlar, yüksek derecede ısı (1200 C) ‘ ye kadar stabilitelerini koruyabilecek, kırılma ve aşınmalara karşı direnebilecek özelliklerde üretilmektedir. Karotlu sondaj çalışmalarında kullanabilmek üzere, karot alabilen pdc matkaplarımız da değişken formasyonlarda üstün performans sergilemektedir.

Emprenye Elmas Matkaplar

Emprenye elmas matkaplar metalik matriks içine dağıtılmış sentetik elmaslardan imal edilmiştir. BEISSEN emprenye elmas matkapları, farklı su kanalı dizaynları ve benzersiz matriks yapısıyla delinmesi en güç formasyonlarda dahi yüksek performans sağlamaktadır.

Overshot

Wire Line sisteminin önemli bir parçası olan Overshot, yüksek kalitede hammadde kullanılarak RPM Sondaj tarafından üretilmektedir. Uygulama alanlarına yönelik yer üstü ve yer altı Overshot’lar bütün ölçülerde ürün yelpazemizde bulunmaktadır.

Segman | Segman yuvası

Karot tutucu segman yuvası iç tüpün en alt kısmında bulunmaktadır. Segman ringi, segman ile karotun iç tüpün içine çekilmesini engellemektedir. İç tüp başlığı Wire-Line sistemin en önemli parçası olup, içerisinde sistemler barındırmaktadır. İç tüp dış tüpün içerisine yerleştirildiği zaman iç tüp başlığı üzerinde bulunan kilitler, dış tüp üzerinde bulunan zırha kilitlenir. Bu nedenle iç tüp çalışırken geri çekilme engellenerek, iç tüp tijler arasından yukarıya doğru rahatça alınır. Komple karotiyer , yedekleri ve tüm dönüşüm ekipmanları stoklarımızda mevcuttur.

Dengeleyici | Durdurucu Bilezik Grupları

Dış tüpün uç kısmına yerleşen, karotiyer başlığının durdurucu halkasıyla temas ederek başlığın doğru pozisyonda kalmasını sağlayan elemandır.

Sondaj Tijleri

Sondajın sağlıklı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla tij boruları yerleştirilmektedir. Kurulmuş olan sondaj kulelerinden aşağı doğru hareket etmesi için konumlandırılan malzemelere tij borusu adı verilir. Sondaj tiji olarak adlandırılan bu ekipmanımız, uçlarına yerleştirilen matkaplar ile birlikte kuyuların kontrollü bir şekilde delinmesini kolaylaştırmaktadır. Sondajda başrol konumunda bulunan ekipmanlardan olan sondaj tijlerimiz üstün teknoloji ile Dünya standartları olan API/OWL standartlarında üretilmektedir.

Auger BorIng

Auger boring kazısız geçiş alternatiflerinden biridir. öteki sistemlerle karşılaştırıldığında diğerlerinden çok daha eski bir yöntemdir. Temel olarak giriş ve çıkış noktalarına oluşturulan çukurların birinden diğerine yatay olarak açılan tünelin içine boru itilmesiyle uygulanır

PDC Elmaslar

Uzun matkap ömrü. Yüksekorta sert (kum kayası) kaya formasyonu deliminde delme verimini yoğun bir şekilde arttırır. Kanatlarının aşınma direnci ve darbe tesiri yüksektir. Tamir ve zımparalamaya gerek yoktur. Tasarımı başarılı delik delme oranına katkıda bulunarak çapa gövdeli uçların ve iş gücünün kullanımının azaltılmasına yardımcı olur ve bu da inşaat verimini arttırır.