Üstten Darbeli Ekipmanlar Top Hammer Bits

Bize ulaşın

ÜSTTEN DARBELİ DELİK DELME SİSTEMİ

Üstten darbeli sistemde , makinenin üzerinde bulunan tabanca , ürettiği enerjiyi borular (tijler) sayesinde delik dibindeki bitlere ileterek kayanın kırılmasını sağlar. Gereken enerji hidrolik tabancalar tarafından üretilir. Üretilen basınç kuvveti sayesinde piston itilerek şank adaptörüne vurulması sağlanır .

 

Üstten darbeli deliciler oluşan formasyonlara göre yumuşak kayaçlardan sert kayaçlara kadar çeşitlendirilmektedir. Delik çağlarına göre de çalışma şekli ve büyüklükleri değişiklik göstermektedir.

 

-DARBE : Çekiç Pistonu tarafından üretilen enerji delici bitlere iletilerek darbe enerjisiyle kayaçlara uygulanmaktadır.Darbe seviyesi de kayaçların sertliğine göre belirlenmektedir.

-BASKI : Enerji aktarımı ve ilerleme için delici matkabın delik dibi ile sabit temas hainde bunması gerekir . Bu nedenle belirli bir baskı oluşturulmalıdır.

-DÖNME: Oluşan formasyonlara uygun dönme hızı ayarlanmalıdır.

-ÜFLEME: Delik dibinde oluşturulan kırıntıların ortamdan uzaklaştırılabilmesi için gereklidir.Bu işlemin aksaması sebebi ile doğru orantılı olarak ilerleme hızıda yavaşlamaktadır

En küçükten en büyük  ölçülere kadar , tüm çaplarda boyut ve ebatlarda  üstten darbeli  ,delme patlatma ve tünel açma ekipmanlarımızda  stoklarımızda mevcuttur.

Comments are closed.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.

Bize ulaşmak çok basit

İRTİBAT